Zaloguj
Reklama

Drugie wydanie "Racjonalnej Terapii Zachowania" Maxie C. Maultsby'ego

Autorzy: Dominik Księski
Książka
Fot. medforum
Książka
(5)

Oto, po długim oczekiwaniu, w końcu ukazało się na rynku drugie wydanie epokowego dzieła Maxie C. Maultsby'ego: "Racjonalna Terapia Zachowania"

Reklama
Szanowni Państwo!
 
Oto, po długim oczekiwaniu, w końcu ukazało się na rynku drugie wydanie epokowego dzieła Maxie C. Maultsby'ego: "Racjonalna Terapia Zachowania"
 
Liczy 390 stron, format 17*24 cm, na ostatniej stronie zawiera kod kreskowy, cena 59 zł.
 
Pierwsze polskie wydanie z 1992 roku rozeszło się błyskawicznie, książki dawno już w księgarniach nie ma i teraz udostępniamy jej nową, poprawioną i znacznie rozszerzoną edycję.
 
Informacje o książce:
 
Dla kogo jest ta książka? - na to pytanie odpowiedzi udziela sam autor:"Książka ta została napisana dla praktyków i adeptów, którzy pragną zawodowo pomagać innym, a kierują się następującymi trzema osobistymi celami:
 
1. Chcą szybko, bezpiecznie i bez stosowania leków pomagać ludziom, odczuwającym ból emocjonalny.
 
2. Chcą, żeby osoby, którym pomagają, lepiej niż dotychczas umiały skutecznie radzić sobie w życiu z przyszłymi problemami.
 
3. Chcą stosować techniki psychoterapii i doradztwa, które także pomagają ludziom w ich codziennym życiu i w zapobieganiu przyszłym problemom."Tak Maxie C. Maultsby przedstawia najważniejsze cechy tej terapii:
 
"RTZ jest idealną terapią poznawczo-behawioralną (cognitive behavior therapy), ponieważ posiada każdą z sześciu cech określających wszystkie idealne psychoterapie. RTZ jest: (1) wszechstronna i pełna, (2) krótkoterminowa, (3) ponadkulturowa, (4) bezlekowa, (5) wywołuje długotrwałe rezultaty, (6) pojęcia behawioralne oraz techniki emocjonalnej samopomocy używane w RTZ umożliwiają szkołom powszechnym i społecznościom lokalnym zaoferować zainteresowanym osobom efektywne, profilaktyczne, a przy tym tanie masowe programy zdrowia psychicznego."
 
Słowa ze wstępu do pierwszego wydania książki, napisane przez prof. dr hab. Jerzego Siutę (kierownika Zakładu Psychologii Behawioralnej IP UJ): "Doktor Maxie C. Maultsby jr. jest profesorem psychiatrii i dziekanem Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie. W książce Racjonalna Terapia Zachowania przekonująco i atrakcyjnie przedstawia teorię i praktykę własnego podejścia psychoterapeutycznego. Wykorzystując wiele najistotniejszych osiągnięć współczesnej psychologii i neurofizjologii, proponuje logiczny i łatwy do opanowania system psychoterapii, który niewątpliwie pomoże lekarzom, psychologom, pielęgniarkom, pracownikom społecznym i wielu innym profesjonalistom w ich pracy zawodowej."
 
Opinia dra medycyny Arnolda M. Ludwiga, zamieszczoną w pierwszym wydaniu amerykańskim:
 
"Ta książka jest kamieniem milowym psychoterapii"
 
Tłumacz, dr Mariusz Wirga, wykładowca Western University w Pomonie, Kalifornia: "Do Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) wprowadził mnie w 1990 roku doktor O. Carl Simonton, onkolog radioterapeuta, pionier stosowania psychoterapii jako uzupełnienia konwencjonalnego leczenia chorych na nowotwory złośliwe. Dr Simonton stwierdził, że wkład profesora Maxie Maultsby'ego w skuteczną pomoc chorym onkologicznie i ich rodzinom był najważniejszą zmianą w Programie Simontona od początku jego powstania w 1971 roku. Widząc, jak świetne jest to narzędzie i jak wielu ludzi mogłoby z niego skorzystać, w końcu udało mi się sprowadzić profesora Maxie C. Maultsby'ego do Polski w kwietniu 1992. Przeprowadził on wówczas warsztaty RTZ, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem tego modelu terapii poznawczo-behawioralnej."
 
Kilka zdań o wydawcy tej książki
 
Choć Żnin nie był w roku 1992 centrum polskiej psychoterapii, wydawnictwo nasze wzięło wówczas na siebie ryzyko pierwszego wydania RTZ. Teraz - uznając za zaszczyt zwrócenie się powtórnie do nas - dołożyliśmy wszelkich starań, by nasi czytelnicy polubili tę książkę, aby od niej zaczynali dzień i ją właśnie czytali przed snem, kładąc ją sobie pod poduszkę. Jeszcze w tym roku zamierzamy wydać drugie wydanie "ABC twoich emocji" - ważnej pomocy terapeutycznej, przeznaczonej dla pacjentów.
 
Przypominam: drugie wydanie "Racjonalnej Terapii Zachowania" (390 stron, format 17*24 cm) ukazało się już na rynku, do kupienia jest głównie przez internet pod adresem: www.paluki.tygodnik.pl/rtz .
 
z serdecznymi pozdrowieniami -
 
Dominik Księski, polski wydawca RTZ
 
Żnin, 29 września 2008
 
Książka zawiera rozdziały:
 
Do pierwszego wydania polskiego
 
Do drugiego wydania polskiego
 
Słowo wstępne do wydania amerykańskiego
 
Część I WPROWADZENIE
 
Wprowadzenie
 
Rozdział 1 Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ)
 

Część II NEUROPSYCHOFIZJOLOGICZNE PODSTAWY RTZ
 
Rozdział 2 Ludzki mózg i samokontrola
 
Rozdział 3 Jedna głowa, ale dwa mózgi
 
Rozdział 4 Racjonalna poznawczo-behawioralna teoria uczenia się
 

Część III STRATEGIE I TECHNIKI W RTZ
 
Rozdział 5 Sesja wprowadzająca w RTZ
 
Rozdział 6 Grupowanie behawioralne w RTZ
 
Rozdział 7 Jak rozpocząć RTZ
 
Rozdział 8 Z nieprawdopodobnego do "tu i teraz"
 
Rozdział 9 Interakcje terapeutyczne w RTZ
 
Rozdział 10 Pozostała część terapii Pani Morrsey
 
Rozdział 11 Racjonalne myślenie jako idealny środek uspokajający
 
Rozdział 12 Pomaganie pacjentom w odkrywaniu tego,
 
co jest dla nich racjonalne
 
Część IV WIĘCEJ TEORII I TECHNIK TERAPEUTYCZNEJ SAMOPOMOCY
 
Rozdział 13 Dysonans poznawczo-emocjonalny
 
Rozdział 14 Pisemna Racjonalna Samoanaliza (RSA)
 
Rozdział 15 Racjonalna Wyobraźnia Emocjonalna (RWE)
 
Część V DODATKI
 
Dodatek A Pomoce pamięciowe
 
Dodatek B Racjonalna biblioterapia
 
Dodatek C Praca z przekonaniami
 
Dodatek D Zdrowa Semantyka
 
Dodatek E Grupowa RTZ
 

Literatura
 
Indeks
Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Tygodnik Pałuki, Wydawnictwo WULKAN

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze