Zaloguj
Reklama

DSM-5 bez tajemnic. Praktyczny przewodnik dla klinicystów

Autorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
DSM-5 bez tajemnic
Fot. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
DSM-5 bez tajemnic
(0)

W tej wyjątkowej książce znany psychiatra James Morrison rzetelnie i przystępnie prezentuje wszystkie kategorie DSM-5

Reklama

Ponad 130 przykładów stanowi ilustrację typowych obrazów klinicznych oraz procesu badania diagnostycznego. Autor rzeczowo omawia każdy przypadek, wyjaśniając, w jaki sposób objawy pacjenta odpowiadają danym kryteriom diagnostycznym i dlaczego inne rozpoznania są mało prawdopodobne. Objaśniając zawiłości kryteriów DSM-5, niniejsza książka przedstawia zarówno kody ICD-10-CM, jak i ICD-9-CM w odniesieniu do każdego zaburzenia. Zawiera ona także Skalę Całościowej Oceny Funkcjonowania (GAF) − pochodzącą z DSM-IV-TR - wraz z jasnym uzasadnieniem jej stosowania.

Książka ta stanowi obowiązkową lekturę dla każdego klinicysty specjalizującego się w psychiatrii, psychologii klinicznej, klinicznej pracy socjalnej, pielęgniarstwie psychiatrycznym i poradnictwie psychologicznym.

„Ponad 130 znakomicie skonstruowanych przypadków pokazuje, w jaki sposób Morrison stosuje reguły i logikę DSM-5. Jeśli chcesz się nauczyć myślenia kategoriami DSM-5, będzie to dla ciebie najlepszy przewodnik”. 

dr Edward L. Zuckermann, autor Clinician’s Thesaurus   

„DSM-5 bez tajemnic to pozycja, na którą czekałam! Szczegółowa i przystępna, oferuje klinicystom liczne informacje, porady i wskazówki. Ten wszechstronny przewodnik jest jak dotąd
najlepszą książką w tej dziedzinie. Będę do niej sięgać przez wiele lat”. 

Dr Ellen Braaten, Zakład Psychiatrii, Harvard Medical School    

Więcej na stronie internetowej wydawnictwa.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze