Zaloguj
Reklama

I Międzynarodowa Konferencja Psychiatrii Transkulturowej w Europie Środkowej

Komputer w codziennej pracy lekarza
Fot. medforum
Komputer w codziennej pracy lekarza
(5)

Szanowni Państwo, współczesna psychiatria musi podążać za zmianami społeczno-kulturowymi zachodzącymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Reklama

Konferencja ta powinna umożliwić prezentację badań naukowych oraz wymianę praktycznych doświadczeń zarówno w pracy klinicznej jak i w organizacji służby zdrowia  z różnych krajów Europy i całego świata.

Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić Państwo do dyskusji i wzajemnej nauki na te tematy w ramach I  Międzynarodowej Konferencji Psychiatrii Transkulturowej w Europie Środkowej.

Zadanie komitetu organizacyjnego tej konferencji widzimy w stworzeniu forum dyskusyjnego na temat dotychczasowych doświadczeń jak i nowych pomysłów w zakresie szeroko pojętej psychiatrii transkulturowej i to zarówno w ramach tematycznych wykładów i warsztatów jak i nieoficjalnych towarzyskich kontaktów w trakcie kongresu. Zarówno ta wymiana naukowa jak i bezpośrednie kontakty powinny zachęcić uczestników konferencji do wprowadzania nowych idei i form działania wpływających na efektywność i skuteczność ich pracy we własnych krajach.

Mamy tez nadzieję, iż jednym z długofalowych efektów tej konferencji będzie większa integracja kulturowa migrantów i uchodźców we wszystkich krajach Europy. A stanie się to możliwe m.in. poprzez zmniejszenie stygmatyzacji migracji jako zjawiska społecznego oraz negatywnej oceny migrantów jako mniejszości społecznej.

Konferencja odbędzie się w dniach 24.04.26.04  2015 r., w Gdyni.

Wiecej informacji na stronie: www.wpa-gdynia-2015.pl

Reklama
(5)
Komentarze