Zaloguj
Reklama

II Śląskie Spotkania z Psychoterapią Rodzin i Par

Terapia małżeńska
Fot. shutterstock
Terapia małżeńska
(0)

O dylematach związanych z rolami płciowymi w terapii rodzin i par porozmawiamy podczas konferencji naukowo-szkoleniowej „Znaczenie płci w procesie terapeutycznym”, adresowanej do psychoterapeutów, terapeutów par, psychologów, pedagogów, lekarzy psychiatrów, pracowników socjalnych i studentów psychologii oraz kierunków pokrewnych.

Reklama

Role mężczyny i kobiety mają kluczowe znaczenie w budowaniu relacji w związku oraz w rodzinie. Często role nie są wyraziste, zacierają się zanikają, wtedy mogą pojawić się dylematy wynikające z ról płciowych. Wyniki badań pokazują, że w zależności odpłci pacjenci moga być diagnozowani w różny sposób. Celem konferencji jest przestawienie roli jaką odgrywa płeć w kontakcie pacjent - terapeuta. Uczestnicy przeanalizują wpływ jej kontekstu bilogicznego, psychologicznego, spolecznego oraz kulturowego w relacji terapeutycznej.

Organizatorem konferencji jest Wydział Zamiejscowy w Katowicach Uniwersytetu SWPS oraz Ośrodek Terapii Rodzin i Par w Gliwicach.

Konferencja odbędzie się 10 listopada 2017r. na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Więcej iformacji o konferencji oraz program znajdziecie TUTAJ

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze