Zaloguj
Reklama

Między psychologią, psychoterapią i filozofią praktyczną. Poszukiwanie autentycznego życia w nurcie Gestalt

Autorzy: Wydawnictwo GWP
Między psychologią, psychoterapią i filozofią praktyczną
Fot. Wydawnictwo GWP
Między psychologią, psychoterapią i filozofią praktyczną
(0)

Jaki jest związek pomiędzy psychologią, psychoterapią i filozofią praktyczną? Jakie założenia filozoficzne leżą u podstaw psychoterapii Gestalt? Jakie są korzyści z otwarcia się na siebie psychoterapeutów i filozofów? Jak zacząć żyć świadomie i autentycznie? I co to tak naprawdę oznacza?

Odpowiedzi na te i podobne pytania szuka na kartach niniejszej książki dr Mariola Paruzel-Czachura.

Reklama

Rozpoczynając od rozważań na temat istoty filozofii i psychologii oraz relacji między nimi, przechodzi do przedstawienia filozoficznych podstaw psychoterapii Gestalt oraz wyjaśnienia, jak dzięki niej wieść autentyczne życie. Na koniec zaś próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy terapia Gestalt może być rozumiana jako filozofia. Rozważania autorki zainteresują i zaintrygują nie tylko filozofów, psychologów i psychoterapeutów chcących wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności, ale również każdego, kto ma odwagę nieustannie pracować nad polepszaniem jakości swojego życia.

dr Mariola Paruzel-Czachura – psycholog i absolwentka filozofii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi zajęcia między innymi z psychoterapii Gestalt i etyki zawodu psychologa. Naukowo interesuje się psychoterapią w nurcie Gestalt, w którym się szkoliła i z którego obroniła pracę doktorską. Prowadzi badania w obszarze psychologii moralności i etyki. W ramach Projektu Bohaterskiej Wyobraźni (Heroic Imagination Project) współpracuje z prof. Philipem Zimbardo jako koordynator działu szkoleń i trener. Jest autorką ponad trzydziestu publikacji naukowych, a także trzykrotną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji Nauki Polskiej. Otrzymała tytuł „Absolwenta z Pasją” (UŚ) i wyróżnienie w konkursie „Laur Studencki” w kategorii „Przyjaciel Studenta” (UŚ).

Reklama
(0)
Komentarze