Zaloguj
Reklama

Nowy projekt PARPA-y

Autorzy: lekarz Zofia Pelc
Nowy projekt PARPA-y
Fot. Shutterstock
(0)

Dział ds. Rodziny i Młodzieży PARPA uruchomił pod koniec 2002 roku projekt "Profilaktyka problemowa w szkole". Celem tego projektu jest udoskonalenie metod i technologii służących profilaktyce problemowej dzieci i młodzieży oraz stworzenie modelowych rozwiązań w zakresie szkolnego programu profilaktyki.

 

Reklama

Od kilku lat obserwowany jest systematyczny wzrost ilości szkół decydujących się na realizację programów z zakresu profilaktyki problemowej oraz wzrost liczby uczestniczących w takich działanich uczniów i ich rodziców (w 2001 roku: 1,3mln uczniów oraz 160tys. rodziców).

Organizatorzy projektu pragną zebrać informacje o realizowanych już projektach profilaktycznych oraz pomóc placówkom oświatowym w planowaniu kompleksowych i długofalowych działań profilaktycznych.

Projekty szkolnych programów profilaktyki można nadsyłać po skontaktowaniu się z organizatorami (tel. 022 532 03 48, email [email protected]). Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na stronie PARPA (www.parpa.pl) oraz na łamach miesięcznika "Remedium".

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • PARPA

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze