Zaloguj
Reklama

O wprowadzeniu ustawy wprowadzającej

Autorzy: Redakcja Medforum
Sejm
Fot. shutterstock
Sejm
(5)

Na środowym posiedzeniu sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy wprowadzającej ustawy z zakresu ochrony zdrowia (druk sejmowy nr 1729).

Reklama
Na środowym posiedzeniu sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy wprowadzającej ustawy z zakresu ochrony zdrowia (druk sejmowy nr 1729). Ma ona umożliwić wejście w życie trzech ustaw z tzw. pakietu zdrowotnego, które co prawda zostały podpisane przez prezydenta, ale nie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw. Dotyczy to ustaw: o prawach pacjenta, o akredytacji w ochronie zdrowia oraz o konsultantach – czytamy w Gazecie Prawnej.

Ustawa wprowadzająca zgodnie z założeniami rządu miałaby wejść w życie jeszcze w kwietniu. Wszystko zależy od tempa prac w Sejmie. Mogą się one przedłużać, bo sami posłowie nie są pewni, czy prace nad ustawą wprowadzającą pozwalają na równoczesną nowelizację przepisów ustaw, które nie obowiązują, mimo iż zostały podpisane przez prezydenta. Opinie przedstawicieli sejmowego Centrum Legislacyjnego na ten temat nie są również jednoznaczne.

Zdaniem Konstantego Radziwiłła, wprowadzane przez ministerstwo zdrowia ustawy nie są dość doskonałe. Zaproponował on przygotowanie całkowicie nowych projektów ustaw o prawach pacjenta, o akredytacji oraz o konsultantach. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, uchwalenie ustawy wprowadzającej spowoduje wejście w życie ustaw, które są jedynie zbiorem i tak już obowiązujących przepisów w innych ustawach lub rozporządzeniach.
Reklama
(5)
Komentarze