Zaloguj
Reklama

Prof. Maria Orwid nie żyje

Autorzy: Piotr Kurzac
Prof. Maria Orwid nie żyje
Fot. Wikipedia
(0)

W poniedziałek 9 lutego br. zmarła prof. Maria Orwid - wybitna specjalistka w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz nestorka psychoterapii rodzinnej w Polsce.

Reklama

Jak podała Fundacja "Judaica" - Centrum Kultury Żydowskiej, 9 lutego br. zmarła w Krakowie prof. Maria Orwid - wybitna specjalistka w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz nestorka psychoterapii rodzinnej w Polsce.

Była ona założycielką pierwszej w Polsce Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, kierowanej przez nią do 2000 roku. Zainicjowała stworzenie programu terapeutycznego dla Dzieci Holocaustu i Drugiego Pokolenia. Była współtwórczynią zespołowego modelu lecznictwa psychiatrycznego opartego na współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Uczestniczyła w pracach Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polsko-Izraelskiego Towarzystwa Zdrowia Psychiczego. Była też honorową członkinią Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodziny. Ponadto będęc uczennicą Antoniego Kępińskiego uczestniczyła w prowadzonym przez niego programie badań nad skutkami emocjonalnymi pobytu w obozach koncentacyjnych.

Jej pogrzeb odbędzie się w środę 11 lutego o godz. 14 na cmentarzu żydowskim przy ul. Miodowej w Krakowie.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze