Zaloguj
Reklama

Program Propsychiatria

Autorzy: Izabela Jurago, zdjęcia: ojoimages
Drażniące dźwięki
Fot. ojoimages
Drażniące dźwięki
(5)

W OSTATNIM PÓŁ ROKU ZOSTAŁ ZAŁOŻONY PROGRAM PROPSYCHIATRIA, POWOŁANY DO WALKI ZE STYGMATYZACJĄ TEJ DZIEDZINY, DO OCHRONY PRZED DYSKRYMINACJĄ JEJ PRZEDSTAWICIELI I PACJENTÓW.

Reklama

Witam serdecznie. Nazywam się Izabela Jurago, jestem absolwentką pedagogiki specjalnej w Łodzi. Oprócz tego jestem takze pacjentką najlepszego polskiego Ośrodka psychiatrycznego, od którego ja i moi Przyjaciele - dostaliśmy właściwie wszystko, co w życiu wartościowe i dobre. Na naszych oczach dokonały się w tym szpitalu właściwie cuda medycyny. Stąd moja wdziecznosć, a takze mój bunt przeciw dyskryminacji społecznej tej dziedziny.

W związku z opisywaną tematyką jestem już po raz kolejny wyrzucana z kolejnego forum, a stosunek społeczny do zaburzeń psychicznych, a przez to i do psychiatrów, jest pozbawiony szacunku i prestiżu, należącego się tej dziedzinie i istocie ludzkiej. Stąd także mój pomysł - w ostatnim pół roku został powołany Program ProPsychiatria ( przeciwieństwo antypsychiatrii), który ma działać dokładnie odwrotnie niż wspomniana antypsychiatria.

Beneficjentami Programu są - zarówno CSK UM w Łodzi, ale też osoby z problemami i - ogólnie - nasze nieswiadome społeczeństwo. Chcielibyśmy w przyszłości pomagać finansowo szpitalowi, za pomocą m. in. imprez charytatywnych, koncertów, sympozjów. Teraz poszukujemy wrażliwych na los istot słabszych, wolontariuszy.

W ramach Programu w czwartki i piątki odbywają się  zajęcia - Grupa Wsparcia dla osób z uzależnieniami, zaburzeniami osobowości i podobnymi problemami, - zajęcia prowadzone przez psychologa i pedagoga i BEZPŁATNE.

ProPsychiatria oferuje także wszelką możliwą pomoc programowi "Jak zapobiegać depresji wśród dzieci i młodzieży", działającego pod Patronatem Znakomitej Prof. Agnieszki Gmitrowicz . Poszukujemy także Wolontariuszy do działań integracyjnych pomiędzy dwoma szpitalami psychiatrycznymi w Łodzi. Osoby mniej śmiałe, będące Chetnymi zarówno na naszych Wolontariuszy, jak i Podoppiecznych, zapraszamy tymczasem na Forum ProPsychiatria. Zainteresowani znajdą tam m. in. takie działy, jak schizofrenia, zaburzenia nerwicowe, uzależnienia, itp. Najbliższym eventem, planowanym przez nas, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie, będzie MARSZ PROTESTACYJNY PRZECIW STYGMATYZACJI PSYCHIATRII w Łodzi. Kierownictwo Programu poinformuje jeszcze dokładnie o dacie i przebiegu uroczystości - niemniej już teraz zapraszamy serdecznie Wszystkich, chętnych na naszych Wolontariuszy i Podopiecznych oraz Innych, wrażliwych na nieszczęście.

Izabela Jurago kierownik Programu ProPsychiatria

mail: [email protected]

tel. 692328473 gg 34905118

Reklama
(5)
Komentarze