Zaloguj
Reklama

Protest przeciwko dyskryminacji pacjentów psychiatrycznych - Katowice 21 czerwca

Autorzy: Redakcja
Pewność siebie u kobiet
Fot. medforum
Pewność siebie u kobiet
(5)

21 czerwca 2017r. (środa) w godzinach 10:00-12:00 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się Protest przeciwko dyskryminacji pacjentów psychiatrycznych.

Reklama

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Oddział Śląski sprzeciwia się w ten sposób niedofinansowaniu placówek psychiatrycznych na Śląsku.

Kilka dni temu NFZ przedstawił plan finansowy, w którym po raz kolejny nie przewidział żadnej podwyżki stawki, pozostającej od kilku lat na niskim poziomie. Brak podwyżek to dyskryminacja Pacjentów i opieki psychiatrycznej. Dlatego 21 czerwca w Katowicach personel medyczny (lekarze, pielęgniarki, terapeuci) oraz pacjenci i ich rodziny będą apelować do Władz Urzędu Marszałkowskiego o wsparcie. Nie jest to akcja wymierzona przeciwko dyrekcji placówek czy Urzędowi, ale ma na celu bodźcować i wspierać działania instytucji odpowiedzialnych za śląską psychiatrię.

Zebrani będą protestować przeciwko:

  • dyskryminacji pacjentów psychiatrycznych
  • minimalnym nakładom na opiekę psychiatryczną
  • fatalnym warunkom pobytu pacjentów oddziałów psychiatrycznych.

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Oddział Śląski prosi o wsparcie i zaprasza wszystkich zainteresowanych losem śląskiej psychiatrii do udziału w Proteście 21 czerwca (środa) na Placu Sejmu Śląskiego w godzinach 10:00-12:00.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze