Zaloguj
Reklama

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2016

Autorzy: Redakcja
Ręce
Fot. Shutterstock
Ręce
(0)

"Godność a zdrowie psychiczne: Pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich" - to hasło tegorocznego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Reklama

Rośnie liczba osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym. Dostęp do specjalistycznej opieki medycznej to podstawa diagnozy oraz wdrożenia leczenia. Tegoroczne hasło "Godność a zdrowie psychiczne: Pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich" ma na celu podkreślenie jak ważny jest dostęp do tego rodzaju pomocy.

W wielu miastach odbywają się różnego rodzaju akcje, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób chorujących.

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego ma także na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego aspektów. Różnego rodzaju akcje mają także motywować do podejmowania działań na rzecz ochrony zdrowia psychicznego oraz zwracać uwagę na tę ważną sferę.

Na Śląsku już w ubiegłym tygodniu odbywały się akcje związane z tematem zdrowia psychicznego. Pokaz filmowy, konferencja, bieg po zdrowie, impreza plenerowa Teatru Śląskiego - każde wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na problemy osób chorych, integrację z nimi oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji.

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze