Zaloguj
Reklama

Wrocław: nowy program wsparcia

Autorzy: lekarz Zofia Pelc
Wrocław: nowy program wsparcia
Fot. Panthermedia
(0)

Działająca we Wrocławiu Fundacja Opieka i Troska, prowadzona przez Annę Kraucz-Miękus – historyka i neurologopedę – uruchomi niebawem autorski program wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Kilka dni temu podpisana została z miastem stosowna umowa w tej sprawie.

Fundacja chce się zająć osobami, których nie wymagają leczenia szpitalnego, ale niezbędna jest im fachowa pomoc: osobom chorującym na schizofrenię, inne zaburzenia psychotyczne, depresję, chorobę Alzheimera.

W Fundacji jest psychiatra, psycholog, pielęgniarka psychiatryczna, terapeuci. Lada dzień zaczną odwiedzać swoich podopiecznych w domach. Wolontariusze i pielęgniarki będą ich uczyć jak poruszać się w świecie, jak załatwiać swoje sprawy, gospodarować pieniędzmi. Odciążą rodziny, a samych chorych spróbują przekonać, że izolowanie się to nie jest sposób na życie. Program wsparcia to także regularny kontakt z psychiatrą i praca na zewnątrz – wyjścia do Ogrodu Botanicznego, kina, supermarketu. A także kontakt z grupą, żeby chory przekonał się, że inni mają podobne problemy.

Fundacja jest związania z siostrami Maryi Niepokalanej z Psiego Pola. Stałym miejscem spotkań będzie świetlica działająca przy parafii św. Jakuba na ulicy Krzywoustego. Tam będą prowadzone cotygodniowe warsztaty arteterapii: zajęcia z ceramiki, rysunku, muzyki. Warsztaty oraz opieka medyczna będą bezpłatne.

Fundacja apeluje do wolontariuszy: potrzebna jest pomoc, zwłaszcza studentów pedagogiki, medycyny, psychologii, którzy będą jeździć do chorych, wychodzić z nimi do miasta albo nawet współprowadzić zajęcia.

Telefony kontaktowe dla pacjentów i wolontariuszy:
0606 611 809, 0603 770 387

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • informacja własna

Reklama
(0)
Komentarze