Zaloguj
Reklama

„Zostań w domu” – jak sobie poradzić z koniecznością ograniczenia opuszczania mieszkania?

Praca zdalna
Fot. panthermedia
Praca zdalna
(0)

Pandemia koronawirusa zmieniła w dosłownie kilka chwil życie ludzi na całym świecie. Obecnie – w celu spowolnienia przyrostu zachorowań – w Polsce wprowadzono regulacje dotyczące ograniczenia opuszczania domów. Dla większości ludzi jest to bardzo duże utrudnienie – co można zrobić, aby jak najlepiej znieść ten trudny dla nas wszystkich czas? Otóż wystarczy tak naprawdę niewiele, aby ograniczenie kontaktów społecznych i opuszczania mieszkań stało się dużo bardziej znośne.

Reklama

Koronawirus i wywoływana przez niego choroba, czyli COVID-19, zmieniły świat. W tej chwili w Polsce obowiązuje wiele różnych ograniczeń, dotyczą one m.in. konieczności ograniczenia opuszczania mieszkań. „Zostań w domu” – zdanie to często pojawia się obecnie w wielu mediach. Pozostawanie przez dłuższy czas w miejscu zamieszkania nie jest łatwe, ponadto może ono – przy zaniedbaniu pewnych czynności – negatywnie odbijać się na naszym funkcjonowaniu.

Najtrudniej mają te osoby, które mieszkania – np. z powodu kwarantanny – w ogóle opuszczać nie mogą. W takim przypadku bardzo ważna jest dbałość o zachowanie regularnego rytmu dnia – chociażby zasypianie i wstawanie o innych niż standardowo porach może w krótkim czasie doprowadzić do zaburzeń snu. Pamiętać należy o aktywności fizycznej – wbrew pozorom ćwiczenia w domu są jak najbardziej możliwe. Pandemia koronawirusa może być także czasem na zrobienie rzeczy, które wcześniej – z powodu braku czasu – odkładaliśmy na później. To teraz właśnie można przejrzeć garderobę, przeczytać odkładane od miesięcy na półkę książki czy zacząć uczyć się nowego języka.

Koronawirus sprawił, że wiele osób zaczęło pracować zdalnie. Pracując w domu, warto zadbać o to, by jak najbardziej oddzielić życie domowe od zawodowego, wskazane jest też przyjęcie stałych godzin na pracę. Warto również pomyśleć o tym, by wykonać makijaż czy założyć ubrania, które typowo nosimy do pracy – może to sprawić, że w mniejszym stopniu będziemy czuli się „oderwani” od świata, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze